Czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej. Powodem jej remont i rozbudowa

Czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej. Powodem jej remont i rozbudowa

2021-02-03-Fot-WZDW-Poznan

Fot. WZDW Poznań

[2021-02-03] Wielkopolskie/ Planowane zamknięcie drogi nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice

W związku z pierwszym etapem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice planowana jest zmiana organizacji ruchu. 15 lub 22 lutego nastąpi całkowite zamknięcie drogi na długości ponad 3 km – poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Jak przekazała we wtorek, 2 lutego Paulina Jęczmionka-Majchrzak z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, w związku z pierwszym etapem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice – powiat średzki i wrzesiński – planowana jest zmiana organizacji ruchu.

„15 lub 22 lutego nastąpi całkowite zamknięcie drogi na długości ponad 3 kilometrów – od Tadeuszewa do Połażejewa. Dokładna data jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Objazd na czas około trzech miesięcy został zaplanowany – jadąc od Środy Wielkopolskiej – drogą powiatową w kierunku Henrykowa, Chudzic i dalej przez Rumiejki. Ruch tranzytowy poprowadzono drogami krajowymi nr 15 i 11” – podała.

Prace w ciągu drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo-Grzymysławice zakładają rozbudowę odcinka o długości 9,5 km. Początek inwestycji to granica miejscowości Ruszkowo w Gminie Środa Wielkopolska, a koniec – przed skrzyżowaniem z drogą powiatową prowadzącą do miejscowości Bardo w rejonie Grzymysławic w gminie Września.

„Podstawowy zakres inwestycji obejmuje między innymi: przebudowę i budowę skrzyżowań wraz ze zmianą ich geometrii, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej, przepustów drogowych, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego” – informował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Koszt inwestycji ma przekraczać 36 mln zł, w tym unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 24,6 mln zł. Planowany termin zakończenia zadania to 2022 rok.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.