Walce tandemowe


VOLVO DD16 motogodziny: 1626 rok produkcji: 2012 Szczegóły Zapytaj o cenę

Bomag BW 174 AD motogodziny: 6317 rok produkcji: 2004 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm DV 90 VO motogodziny: 1428 rok produkcji: 2014 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm HD 130 motogodziny: 7607 rok produkcji: 2006 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm HD 8 VV motogodziny: 666 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm HD 8 VV motogodziny: 748 rok produkcji: 2017 Szczegóły Zapytaj o cenę

DYNAPAC CG233HF motogodziny: 6977 rok produkcji: 2005 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Bomag BW 174 AP-4 AM motogodziny: 6452 rok produkcji: 2011 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV 85 VV motogodziny: 5404 rok produkcji: 2010 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV 90 VO motogodziny: 5263 rok produkcji: 2007 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD 10 VV motogodziny: 1488 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD 10 VV motogodziny: 1242 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD 12 VV motogodziny: 581 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD 12 VV motogodziny: 1050 rok produkcji: 2017 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD O75V motogodziny: 2881 rok produkcji: 2003 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD O75V motogodziny: 4343 rok produkcji: 2006 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD O90V motogodziny: 6697 rok produkcji: 2010 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Atlas Copco CG2300 motogodziny: 760 rok produkcji: 2013 Szczegóły Zapytaj o cenę

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór walców drogowych, w tym walce tandemowe (dwuosiowe) od czołowych producentów. Mamy zarówno używane i w pełni sprawne walce Hamm, jak i walce Bomag. Wśród naszego asortymentu są walce drogowe o różnym ciężarze (masie operacyjnej) oraz różnej szerokości bębna. Mamy konstrukcje z walcami statycznymi, a także statyczno-wibracyjnymi oraz wibracyjno-oscylacyjne z jednym bądź dwoma aktywnymi bębnami roboczymi. Oferujemy walce drogowe o różnej wielkości od małych, przeznaczonych do zagęszczania przy układaniu węższych pasm, m.in. na ścieżkach rowerowych czy chodnikach, po duże sprawdzające się podczas stabilizacji gruntu przy budowie autostrad, czy dróg ekspresowych. Posiadamy urządzenia z ramą łamaną o bardzo wysokiej zwrotności, modele z przednią osią skrętną, a także walce sztywnoramowe z obiema osiami skrętnymi. Znajdziecie u nas Państwo modele z bębnami jednolitymi i dzielonymi. W przypadku, gdyby na naszej stronie nie było poszukiwanego walca drogowego, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie sprowadzić każdy potrzebny Państwu walec drogowy. Polecamy także zapoznanie się z ofertą wypożyczania sprzętu.

Walce drogowe – zagęszczanie nawierzchni

Walce drogowe są niezbędne do zagęszczania warstw nawierzchniowych budowanych dróg asfaltowych i betonowych. Materiały wykorzystywane do wykonania warstwy wiążącej oraz ścieralnej – zarówno beton, jak i mieszanki mineralno-asfaltowe – powinny być optymalnie zagęszczone. Proces zagęszczania walcami drogowymi nadaje im odpowiednią strukturę i trwałość, zwiększając ich nośność, a zmniejszając m.in. tendencję do powstawania kolein czy przepuszczania wody z opadów atmosferycznych do niższych warstw drogi.

Walce drogowe tandemowe – różne mechanizmy działania bębnów

Najczęściej wykorzystywanymi do zagęszczania nawierzchni asfaltowych i betonowych są walce tandemowe (dwuosiowe). Są to urządzenia, które wykorzystują ciężar własny przenoszony na powierzchnię walca, często wzmacniany oddziaływaniami w postaci wibracji czy oscylacji. Wśród walców tandemowych można spotkać zarówno konstrukcje z walcami statycznymi, jak i będące połączeniami walców statycznych, wibracyjnych i oscylacyjnych. W przypadku walców statycznych ich najważniejszym parametrem określającym możliwości robocze jest stosunek ciężaru do szerokości walca. Dla walców tandemowych z możliwością wibracji istotna jest również osiągana amplituda i częstotliwość wibracji oraz to, czy jest ona możliwa na obu bębnach. Walce oscylacyjne również działają z określoną amplitudą i częstotliwością, jednak działając, nie powodują powstawania ruchu pionowego. Dzięki temu walce drogowe z możliwością oscylacji dają szybkie zagęszczanie materiału oraz mogą być wykorzystywane również w miejscach szczególnie wrażliwych, np. w sąsiedztwie budynków mieszkalnych czy na mostach i wiaduktach.

Walce drogowe Hamm i Bomag – szybkie i efektywne wałowanie

Efektywność wałowania i zagęszczania nawierzchni betonowej czy wykonywanej z masy mineralno-bitumicznej jest określana liczbą niezbędnych przejazdów, a co za tym idzie rozmiarami potrzebnego parku maszynowego. O wydajności walca drogowego decyduje jednak nie tylko szerokość robocza bębna, ciężar maszyny, amplituda i częstotliwość drgań czy działająca na bęben siła odśrodkowa. Bardzo duże znaczenie ma także kabina operatora. Liczy się to, jaką umożliwia widoczność i jaki zapewnia komfort pracy: tłumienie drgań, filtrowanie pyłów i poziom hałasu. Wszystkie te parametry przekładają się bezpośrednio na jakość i prędkość wałowania, powinny więc również być brane pod uwagę przy wyborze najwłaściwszego sprzętu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo maszyny światowych producentów – walce Hamm, Bomag czy Dynapac, które oferują znakomite warunki pracy operatora połączone z wysokim poziomem pozostałych walorów użytkowych.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57