Walce drogowe: zagęszczanie nawierzchni bitumicznych i betonowych

Walce tandemowe


Bomag BW 174 AP-4 AM motogodziny: 5938 rok produkcji: 2013 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm DV 90 VO motogodziny: 4797 rok produkcji: 2013 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm DV+ 90i VV-S motogodziny: 6633 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm HD 10 VV motogodziny: 2 rok produkcji: 2022 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm HD 12 VV motogodziny: 3 rok produkcji: 2022 Szczegóły Zapytaj o cenę

Hamm HD+ 120 VO motogodziny: 4111 rok produkcji: 2010 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 70i VO-S motogodziny: 4964 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 70i VV-S motogodziny: 1651 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 70i VV-S motogodziny: 1443 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 90i VO-S motogodziny: 1213 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 90i VO-S motogodziny: 1043 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 90i VO-S motogodziny: 4680 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 90i VV-S motogodziny: 2819 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm DV+ 90i VV-S motogodziny: 2906 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Hamm HD+ 80i VV-S motogodziny: 3923 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór walców drogowych, w tym walce tandemowe (dwuosiowe) od czołowych producentów. W naszym asortymencie znajdują się używane i w pełni sprawne walce HAMM, BOMAG oraz innych uznanych marek. Udostępniamy naszym Klientom walce drogowe o różnej masie operacyjnej oraz szerokości bębna. Dysponujemy konstrukcjami z walcami statycznymi, a także statyczno-wibracyjnymi oraz wibracyjno-oscylacyjnymi z jednym bądź dwoma aktywnymi bębnami roboczymi. Oferujemy walce drogowe o różnej wielkości – od małych, przeznaczonych do zagęszczania przy układaniu węższych pasm, m.in. na ścieżkach rowerowych czy chodnikach, po duże, które sprawdzają się podczas stabilizacji gruntu przy budowie autostrad czy dróg ekspresowych. Posiadamy urządzenia z ramą łamaną o bardzo wysokiej zwrotności, modele z przednią osią skrętną, a także walce sztywnoramowe z obiema osiami skrętnymi. Znajdziecie u nas Państwo modele z bębnami jednolitymi i dzielonymi. W przypadku, gdyby nie znaleźli Państwo na naszej stronie poszukiwanego walca drogowego, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie sprowadzić każdy potrzebny Państwu walec drogowy. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami oferty wypożyczenia sprzętu.

Efektywne zagęszczanie nawierzchni

Walce drogowe są niezbędne do zagęszczania warstw nawierzchniowych budowanych dróg asfaltowych i betonowych. Materiały wykorzystywane do wykonania warstwy wiążącej oraz ścieralnej – zarówno beton, jak i mieszanki mineralno-asfaltowe – powinny być optymalnie zagęszczone. Proces zagęszczania walcami drogowymi nadaje masie odpowiednią strukturę i trwałość, zwiększając jej nośność, a zmniejszając m.in. tendencję do powstawania kolein czy przepuszczania wody z opadów atmosferycznych do niższych warstw drogi.

Różne mechanizmy działania bębnów

Najczęściej wykorzystywane do zagęszczania nawierzchni asfaltowych i betonowych są walce tandemowe (dwuosiowe). Są to urządzenia, które wykorzystują ciężar własny przenoszony na powierzchnię walca, często wzmacniany oddziaływaniami w postaci wibracji czy oscylacji. Wśród walców tandemowych można spotkać zarówno konstrukcje z walcami statycznymi, jak i będące połączeniami walców statycznych, wibracyjnych i oscylacyjnych. W przypadku walców statycznych ich najważniejszym parametrem określającym możliwości robocze jest stosunek ciężaru do szerokości walca. Dla walców tandemowych z możliwością wibracji istotna jest również osiągana amplituda i częstotliwość wibracji oraz to, czy jest ona możliwa na obu bębnach. Walce oscylacyjne również działają z określoną amplitudą i częstotliwością, jednak nie powodują powstawania ruchu pionowego. Dzięki temu modele z możliwością oscylacji dają szybkie zagęszczanie materiału oraz mogą być wykorzystywane również w miejscach szczególnie wrażliwych, np. w sąsiedztwie budynków mieszkalnych czy na mostach i wiaduktach.

Walce drogowe najlepszych producentów

Efektywność wałowania i zagęszczania nawierzchni betonowej czy wykonywanej z masy mineralno-bitumicznej jest określana liczbą niezbędnych przejazdów, a co za tym idzie rozmiarami potrzebnego parku maszynowego. O wydajności walca drogowego decyduje jednak nie tylko szerokość robocza bębna, ciężar maszyny, amplituda i częstotliwość drgań czy działająca na bęben siła odśrodkowa. Bardzo duże znaczenie ma także kabina operatora. Liczy się to, czy zapewnia odpowiednią widoczność oraz komfort pracy: tłumienie drgań, filtrowanie pyłów i poziom hałasu. Wszystkie te parametry przekładają się bezpośrednio na jakość i prędkość wałowania, powinny więc również być brane pod uwagę przy wyborze najwłaściwszego sprzętu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo maszyny światowych producentów – walce BOMAG, HAMM czy DYNAPAC – które oferują znakomite warunki pracy operatora połączone z wysokim poziomem pozostałych walorów użytkowych.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.