Gąsienicowe układarki mas bitumicznych – budowa i remonty dróg

Gąsienicowe układarki mas bitumicznych


VOLVO ABG P7820C motogodziny: 5295 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

VÖGELE SUPER 1300-3i motogodziny: 3568 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

VÖGELE SUPER 1300-3i motogodziny: 3282 rok produkcji: 2017 Szczegóły Zapytaj o cenę

VÖGELE SUPER 1800-3i motogodziny: 4119 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

VÖGELE SUPER 800-3i motogodziny: 1910 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

DYNAPAC F 1700 C motogodziny: 5697 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

DYNAPAC F5 CS motogodziny: 2448 rok produkcji: 2014 Szczegóły Zapytaj o cenę

DYNAPAC SD 2500 CS motogodziny: 2888 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

DYNAPAC SD2500 CS motogodziny: 5690 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
VOLVO ABG P7820C motogodziny: 3697 rok produkcji: 2016 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
VÖGELE SUPER 1600-3i motogodziny: 3480 rok produkcji: 2018 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
VÖGELE SUPER 800 motogodziny: 4169 rok produkcji: 2012 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
VÖGELE SUPER 800-3i motogodziny: 3698 rok produkcji: 2015 Szczegóły Zapytaj o cenę

Gąsienicowe układarki mas bitumicznych pozwalają na wykonywanie podbudów, warstw wiążących i ścieralnych przy remontach i budowie dróg. Dzięki podwoziu gąsienicowemu maszyny są niezwykle wszechstronne i mogą pracować przy inwestycjach drogowych prowadzonych w różnych warunkach. W ofercie naszej firmy znajdują się używane układarki mas bitumicznych wyprodukowane przez światowych dostawców sprzętu budowlanego. Znajdziecie u nas Państwo m.in. układarki Vögele czy Volvo. Dostępne są maszyny przygotowane do pracy z różną wydajnością i dużą precyzją dzięki cyfrowym systemom niwelacji, mogące osiągać warstwy o zróżnicowanej grubości maksymalnej. W razie, gdyby wśród proponowanych przez nas modeli nie było maszyny o parametrach odpowiadających charakterowi realizowanych przez Państwa robót, zachęcamy do kontaktu. Sprowadzamy maszyny na zamówienie, wykonujemy ich przegląd, dbamy o sprawność techniczną i gotowość do wykonywania prac. Mamy także ofertę wynajmu maszyn dla tych, którzy planują ich okazjonalne użycie lub chcą przed zakupem sprawdzić przydatność konkretnego modelu.

Gąsienicowe układarki mas bitumicznych – zasada działania

Gąsienicowe układarki mas bitumicznych to wszechstronne urządzenia wykorzystywane do układania mieszanek mineralno-asfaltowych. Współpracują one z maszynami dostarczającymi mieszankę bitumiczną – specjalnymi podajnikami, bądź częściej samochodami ciężarowymi transportującymi ją z wytwórni. Podczas układania elementów budowanej drogi – podbudowy, warstwy wiążącej czy ścieralnej – materiał jest wysypywany z podajnika czy ciężarówki do kosza układarki. Ponieważ kosze mają ograniczoną pojemność, masa bitumiczna jest uzupełniana podczas układania i partiami dosypywana. Z kosza mieszanka jest przekazywana za pomocą podajników zgrzebłowych na podgrzewany stół roboczy. Tam dzięki podajnikom ślimakowym jest rozkładana na przewidzianej szerokości. Masa bitumiczna jest rozściełana i wstępnie zagęszczana belką wibracyjną oraz umieszczoną za nią płytą wibracyjną.

Trwałość nawierzchni uzyskiwanych dzięki układarkom mas bitumicznych

Dla trwałości układanej nawierzchni pierwszoplanowe znaczenie ma odpowiednia temperatura rozkładanej warstwy mieszanki mineralno-asfaltowej. Dlatego działanie systemu podgrzewania i utrzymywania założonej temperatury rozściełanego materiału to jeden z newralgicznych punktów w konstrukcji każdej układarki mas bitumicznych. Wytrzymałość nawierzchni zależy od tego, czy w procesie utwardzania uda się uzyskać takie rozłożenie materiału mineralnego i lepiszcza, które zredukuje porowatość do zakładanego poziomu. Ponieważ swobodne przemieszczanie się substancji mineralnej podczas utwardzania zależy od optymalnej lepkości zastosowanego lepiszcza, osiąganej w bardzo ściśle określonym przedziale temperatur, system podgrzewania układarki mas bitumicznych musi gwarantować właściwy poziom efektywności i wydajności. Jest to istotne także dlatego, że układana nawierzchnia musi zachować odpowiednie parametry termiczne nie tylko podczas wstępnego zagęszczania przez belkę i płytę wibracyjną układarki, ale także podczas wałowania.

Zakres stosowania gąsienicowych układarek mas bitumicznych

Zakres stosowania gąsienicowych układarek mas bitumicznych jest bardzo szeroki i pozwala na wykorzystywanie ich przy niemal każdej inwestycji drogowej. Dzięki zastosowanemu rodzajowi podwozia ciężar maszyny rozkłada się bardzo równomiernie na całej powierzchni gąsienic. Umożliwia to pracę także na miękkich podłożach i ułatwia m.in. układanie podbudowy bitumicznej. Kolejną zaletą gąsienicowych układarek mas bitumicznych jest ich zdolność do pchania maszyny dostarczającej materiał. Urządzeniom z takim podwoziem łatwo też przychodzi poruszanie się w terenie o większym kącie nachylenia powierzchni. Gąsienicowe układarki mas bitumicznych zapewniają także możliwość pracy z szerokimi stołami roboczymi, co jest szczególnie ważne przy pracy na drogach z wieloma pasami ruchu czy szerokim poboczem.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.