Równiarki


Sprzedana
HBM BGA 160 TA-4 motogodziny: 11688 rok produkcji: 2007 Szczegóły Zapytaj o cenę

Równiarki wykorzystuje się w budownictwie drogowym i kubaturowym do prac ziemnych związanych z wykańczaniem realizowanych robót. Maszyny tego typu zbierają wierzchnią warstwę podłoża, profilują nasypy, wykopy czy wały. Mogą być używane także do odśnieżania czy pracy przy przemieszczaniu zalegających materiałów m.in. w górnictwie czy recyklingu. W ofercie firmy Bellator są dostępne używane równiarki wyprodukowane przez najlepszych światowych dostawców. Mamy sprzęt o różnej wielkości i mocy, z zaawansowanymi systemami niwelacyjnymi i ułatwiającym pracę wyposażeniem, zarówno zapewniającym obniżenie kosztów eksploatacji, jak i wpływającym na ergonomię pracy operatora. Urządzenia są po przeglądzie technicznym, przygotowane do pracy. Jeśli wśród naszej oferty nie ma maszyny spełniającej Państwa oczekiwania, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie sprowadzić dowolny używany sprzęt.

Równiarki – sprzęt do wykończeniowych robót ziemnych

Równiarki są najczęściej wykorzystywane do prowadzenia robót ziemnych. Ich zadaniem jest usuwanie stosunkowo niewielkich warstw gruntu oraz nadawanie pożądanego kształtu wykonywanym podczas prac budowlom ziemnym – nasypom, wałom, konstrukcjom oporowym czy wykopom. Równiarki wykorzystuje się powszechnie przy budowie dróg oraz przygotowaniu terenu pod inwestycje kubaturowe. Są używane także przy pracach niwelacyjnych, budowie i konserwacji wałów przeciwpowodziowych, a nawet przy odśnieżaniu, poprawianiu stanu dróg gruntowych czy zgarnianiu zalegających materiałów w górnictwie czy gospodarce odpadami.

Równiarki – zasada działania

Obecnie produkowane równiarki mają zazwyczaj konstrukcję ramową, z łamaną ramą skrętną. Z przodu urządzenia, przed osią umieszczony jest zrywak, który podczas pracy ma za zadanie spulchniać nawierzchnię. Dalej, pod ramą łączącą oś przednią ze znajdującym się z tyłu zespołem napędowym i kabiną operatora znajduje się zasadnicze narzędzie równiarki – lemiesz. Służy on do zgarniania warstwy gruntu, a dzięki możliwości zmiany kąta ustawienia także do usuwania materiału na boki.

Równiarki dostosowane do skali realizowanych prac

Równiarki są dostępne w różnych przedziałach wielkości – od najmniejszych o masie kilku ton, aż po maszyny powyżej 30 ton. Zróżnicowana wielkość w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych mocy pozwala na dobór sprzętu do wielkości realizowanej inwestycji oraz rodzaju materiału, z jakim maszyna będzie pracować. Oprócz mocy, wielkości i uzyskiwanego momentu obrotowego, zakresu pracy lemiesza i zrywaka niezwykle ważne są zastosowane w maszynie układy pozwalające na precyzyjne wykonywanie zadań.

Równiarki – nowoczesne systemy nadzorujące pracę maszyny

Systemy niwelacyjne montowane w równiarkach pozwalają na wykonywanie prac z niezwykłą precyzją. Systemy optyczno-mechaniczne wykorzystujące tradycyjne paliki i linki coraz rzadziej są w stanie spełnić wymogi nowoczesnych, złożonych realizacji. W równiarkach stosuje się więc systemy 2D wykorzystujące ultradźwięki czy laser, a także systemy 3D, korzystające z systemu GPS oraz LPS wykorzystujące dodatkowo pomiary laserowe.

Wydajne i efektywne korzystanie z równiarek jest dziś znacznie ułatwiane przez różnego rodzaju rozwiązania techniczne poprawiające niezawodność i szybkość działania. Ważne są nowoczesne silniki pozwalające na ograniczenie zużycia paliwa i powodujące mniejszą emisję. Istotne są także ułatwiające poruszanie się napędy hydrauliczne o wysokiej sprawności. Wiele maszyn ma też zaawansowane systemy monitorowania stanu najważniejszych podzespołów całego urządzenia pozwalające na błyskawiczne wykrycie usterek i niesprawności.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57