Koparki kołowe


Atlas 1605M motogodziny: 12313 rok produkcji: 2007 Szczegóły Zapytaj o cenę

W wynajmie
Atlas 190 W motogodziny: 7123 rok produkcji: 2010 Szczegóły Zapytaj o cenę

Koparki kołowe to wszechstronne i mobilne urządzenia pozwalające na prowadzenie prac ziemnych różnego rodzaju. Dzięki swemu podwoziu mogą łatwo samodzielnie przemieszczać się do miejsca prowadzenia robót. Za sprawą dużej zwrotności znakomicie sprawdzają się w miejscach o ograniczonych możliwościach poruszania się, np. w terenach silnie zurbanizowanych. Dostępność szerokiego wachlarza specjalistycznego osprzętu pozwala na wykorzystywanie ich do wielu zadań dodatkowych, np. przeładunku. W ofercie firmy Bellator są dostępne używane koparki kołowe do różnych zastosowań. Mamy zarówno maszyny o mniejszej masie, jak i większe, zdolne do wykonania wydajniejszej pracy w tym samym czasie. Oferujemy maszyny o różnych pojemnościach łyżek i maksymalnym udźwigu oraz o zróżnicowanych parametrach wysięgu czy głębokości kopania. Sprzęt który proponujemy jest sprawdzony pod względem technicznym i gotowy do pracy. Oprócz sprzedaży używanych koparek kołowych zapewniamy także możliwość wynajmu. W razie, gdyby wśród prezentowanych przez nas maszyn nie znaleźli Państwo urządzenia o szukanej specyfikacji zapraszamy do kontaktu. Nasza firma jest w stanie sprowadzić na życzenie dowolne maszyny.

Koparki kołowe – niezastąpione przy pracach ziemnych

Koparki kołowe są najpowszechniej stosowane do wykonywania robót ziemnych. Z ich pomocą przeprowadza się niwelacje terenu, kopie wykopy oraz usypuje niektóre nasypy. Wykorzystuje się je do załadunku usuwanego materiału na środki transportu. Koparki kołowe są używane w robotach budowlanych związanych m.in. z prowadzeniem odwodnień oraz przygotowaniem posadowienia budynków – kopaniem fundamentów czy wykopów dla niezbędnej infrastruktury. Są niezastąpione przy wykonywaniu robót ziemnych związanych z prowadzeniem i remontami sieci przesyłowych: wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowniczych czy energetycznych. Koparki kołowe służą również wykonywaniu prac związanych z remontami i wytyczaniem nowych dróg i ulic. Są użyteczne przy zadaniach, którym z różnych powodów nie mogą sprostać bardziej wyspecjalizowane urządzenia.

Koparki kołowe – wszechstronność dzięki wysokiej manewrowości i mobilności

Wszechstronność koparek kołowych wynika w dużej mierze z zastosowanego w nich rodzaju podwozia. Dzięki kołom mogą swobodnie przemieszczać się nawet na większe odległości, są więc w stanie samodzielnie dojechać na miejsce wykonywania prac, nie powodując konieczności zapewnienia dodatkowego transportu, co znacznie obniża koszty ich pracy. Koparki kołowe są w stanie swobodnie manewrować w ograniczonych przestrzeniach, są więc chętnie używane w terenie gęsto zabudowanym, czy takim, w którym zastosowanie sprzętu gąsienicowego mogłoby spowodować uszkodzenie nawierzchni.

Koparki kołowe – bogactwo dostępnego osprzętu

Najważniejszymi parametrami, które określają przydatność koparek kołowych do wykonywania konkretnych prac, są pojemność zastosowanej łyżki oraz zasięg w którym może realizować poszczególne czynności, związany z długością ramienia. Są to m.in.: głębokość i wysokość kopania, promień i wysokość wyładunku. Niezwykle ważna jest też możliwość stosowania wymiennego osprzętu, który pozwala realizować inne funkcje. Do najczęściej wykorzystywanych w koparkach kołowych należą różnego rodzaju chwytaki pozwalające na przeładunek materiałów sypkich, złomu czy drewna oraz różnego rodzaju lemiesze. Stosowane są również bardziej specjalistyczne głowice: do cięcia betonu, kopania rowów, rozdrabniania różnych materiałów czy nawet prowadzenia prac pomocniczych przy czyszczeniu i odśnieżaniu.

Koparki kołowe do zadań specjalnych

Koparki kołowe często są konstruowane z myślą o możliwości wykonywania dodatkowych zadań. Powstają zatem maszyny na podwoziu kołowym, które są jednocześnie przystosowane do poruszania się po torowiskach kolejowych lub tramwajowych. Spotyka się również koparki kołowe budowane na ramie skrętnej, które mają poszerzone zdolności manewrowe. Istnieją także modele z podnoszonymi hydraulicznie kabinami zapewniające znacznie powiększone pole widzenia.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57