Koparki kołowe
Oferta firmy Bellator obejmuje wynajem koparek kołowych o zróżnicowanych parametrach technicznych. Proponujemy naszym Klientom maszyny pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, takich jak DOOSAN, ATLAS czy TEREX, dzięki czemu możemy zagwarantować ich wysoką jakość i niezawodność. Wszystkie koparki znajdują się w dobrym lub bardzo dobrym stanie technicznym. Po zakończeniu okresu wypożyczenia oferujemy naszym Klientom możliwość wykupu maszyny na preferencyjnych warunkach. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące wynajmu koparek kołowych, serdecznie zachęcamy do kontaktu.
Uniwersalne maszyny do prac ziemnych
Koparki kołowe znajdują szerokie zastosowanie w wykonywaniu robót ziemnych. Można za ich pomocą przeprowadzić niwelację terenu, wykonać wykop bądź nasyp. Wykorzystywane są również do załadunku materiału sypkiego na samochody ciężarowe. Koparki kołowe są używane w robotach budowlanych związanych m.in. z prowadzeniem odwodnień oraz przygotowaniem posadowienia budynków – kopaniem fundamentów czy wykopów dla niezbędnej infrastruktury. Są niezwykle przydatne przy wykonywaniu robót ziemnych związanych z prowadzeniem i remontami sieci przesyłowych: wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowniczych czy energetycznych. Koparki kołowe służą również wykonywaniu prac związanych z remontami i wytyczaniem nowych dróg i ulic. Są niezastąpione przy zadaniach, którym z różnych powodów nie mogą sprostać bardziej wyspecjalizowane urządzenia.
Wysoka manewrowość i mobilność
Wszechstronność koparek kołowych wynika w dużej mierze z zastosowanego w nich rodzaju podwozia. Dzięki kołom mogą swobodnie przemieszczać się nawet na większe odległości, są więc w stanie samodzielnie dojechać na miejsce wykonywania prac, eliminując konieczność zapewnienia dodatkowego transportu. Wpływa to w znaczny sposób na obniżenie kosztów ich eksploatacji. Koparki kołowe są w stanie swobodnie manewrować w ograniczonych przestrzeniach, są więc chętnie używane w terenie gęsto zabudowanym, czy takim, w którym zastosowanie sprzętu gąsienicowego mogłoby spowodować uszkodzenie nawierzchni.
Szeroki wybór dostępnego osprzętu
Najważniejszymi parametrami, które określają przydatność koparek kołowych do wykonywania konkretnych prac, są pojemność zastosowanej łyżki oraz zasięg, w którym może realizować poszczególne czynności, wynikający z długości ramienia. Są to m.in. głębokość i wysokość kopania, a także promień i wysokość wyładunku. Niezwykle ważna jest też możliwość stosowania wymiennego osprzętu, który pozwala realizować inne funkcje. Do najczęściej wykorzystywanych w koparkach kołowych należą różnego rodzaju chwytaki pozwalające na przeładunek materiałów sypkich, złomu czy drewna, a także różnego rodzaju lemiesze. Stosowane są również bardziej specjalistyczne głowice: do cięcia betonu, kopania rowów, rozdrabniania różnych materiałów czy nawet prowadzenia prac pomocniczych przy czyszczeniu i odśnieżaniu.
Maszyny do zadań specjalnych
Koparki kołowe są często konstruowane z myślą o możliwości wykonywania dodatkowych zadań. Powstają zatem maszyny na podwoziu kołowym, które są jednocześnie przystosowane do poruszania się po torowiskach kolejowych lub tramwajowych. Spotyka się również koparki kołowe budowane na ramie skrętnej, które mają poszerzone zdolności manewrowe. Istnieją także modele z podnoszonymi hydraulicznie kabinami, zapewniające znacznie powiększone pole widzenia.