Koparki gąsienicowe


Sprzedana
DOOSAN DX 225 LC-3 motogodziny: 2204 rok produkcji: 2013 Szczegóły Zapytaj o cenę

Sprzedana
New-holland E 215B motogodziny: 11990 rok produkcji: 2007 Szczegóły Zapytaj o cenę

Koparki gąsienicowe umożliwiają wykonywanie ciężkich robót ziemnych oraz wielu prac specjalistycznych. Sprawdzają się przy prowadzeniu wyburzeń, zastosowaniach związanych z wydobyciem kopalin oraz pracą przy wyrębie drzew. Za sprawą zastosowanego podwozia koparki gąsienicowe są bardzo stabilne i mogą wykonywać roboty w miejscach, które są nieosiągalne dla koparek kołowych. Gąsienice pozwalają również na łatwe pokonywanie terenu o znacznym nachyleniu i dobrze radzą sobie z nierównościami. W ofercie firmy Bellator można znaleźć używane koparki gąsienicowe o różnej wielkości, mocy i uciągu. Wśród proponowanych przez nas maszyn znajdują się sprawdzone pod względem technicznym i w pełni sprawne urządzenia wyprodukowane przez najlepszych światowych wytwórców. Mamy koparki gąsienicowe o różnych wielkościach wysięgnika, a co za tym idzie różnych zasięgach roboczych. Jeżeli nie mogą Państwo znaleźć w naszej ofercie maszyny, która odpowiada potrzebom prowadzonych prac, zachęcamy do kontaktu. Firma Bellator sprowadza potrzebny sprzęt na zamówienie swoich Klientów. Zapraszamy również do zapoznania się z opcją wynajmu sprzętu.

Koparki gąsienicowe – stabilność przy najcięższych pracach

Koparki gąsienicowe są stosowane do prowadzenia prac ziemnych w budownictwie liniowym i kubaturowym. Maszyn tego typu używa się również do prowadzenia robót górniczych, a także w wielu innych zastosowaniach specjalistycznych, np. przy wyrębie drzew. Do głównych zalet koparek gąsienicowych należy niewielki, równomiernie rozkładany na dużej powierzchni nacisk, jaki wywierają na podłoże oraz zdolność do poruszania się w bardzo trudnym terenie, obfitującym w nierówności i podjazdy o dużym nachyleniu. Za sprawą podwozia gąsienicowego maszyny tego typu charakteryzują się również niezwykłą stabilnością, która eliminuje konieczność wysuwania podpór, jak to ma miejsce w przypadku koparek na podwoziu kołowym. Jedynym poważnym mankamentem koparek gąsienicowych jest ich niezdolność do samodzielnego pokonywania większych odległości, w związku z czym są używane raczej do długotrwałych prac wykonywanych na ograniczonym obszarze.

Koparki gąsienicowe – prace ziemne i wyburzenia

Koparki gąsienicowe sprawdzają się znakomicie przy bardziej specjalistycznych zadaniach związanych z wykonywaniem prac ziemnych. Modele wyposażone w odpowiednio przedłużone ramiona świetnie nadają się do prowadzenia głębokich wykopów. Są też niezastąpione przy robotach prowadzonych w miejscach trudnodostępnych. Dziedziną związaną z budownictwem, gdzie wykorzystuje się najlepsze cechy koparek gąsienicowych, są wyburzenia. Dzięki specjalnie zabezpieczonym kabinom i długim ramionom urządzenia tego rodzaju mogą wykonywać czynności polegające na burzeniu, rozrywaniu czy kruszeniu budowli. Pomaga w tym bogata oferta dostępnego osprzętu obejmująca młoty hydrauliczne, nożyce, piły, rozdrabniacze czy zrywaki.

Koparki gąsienicowe – prace leśne

Koparki gąsienicowe są również wykorzystywane przy prowadzeniu prac leśnych. Dzięki dobrym właściwościom jezdnym pozwalającym na pokonywanie najtrudniejszego terenu są w stanie pracować w miejscach niedostępnych dla innego sprzętu. Koparki gąsienicowe wyposażone w specjalne głowice ścinkowe mogą wykonywać te same zadania co specjalistyczne harwestery, tj. ścinać drzewa, odcinać gałęzie i dzielić pnie na kawałki o ustalonej długości.

Koparki gąsienicowe – wydobycie kopalin

Cięższe koparki gąsienicowe są również wykorzystywane w górnictwie przy eksploatacji kopalin, m.in. powszechnie używanych w drogownictwie żwirów, pospółek czy piasków. Najczęściej są one stosowane do skrawania skał kruchych i miękkich, a także przy pracach związanych z załadunkiem skał zwięzłych przy wykorzystaniu łyżek ładowarkowych, z zamknięciem klapowym czy nadsiębiernych. Najcięższe koparki gąsienicowe są używane w górnictwie odkrywkowym, mogą one mieć łyżki o pojemności sięgającej kilkudziesięciu metrów sześciennych.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57