Frezarki kołowe


Sprzedana
WIRTGEN W 50 DC motogodziny: 3900 rok produkcji: 2010 Szczegóły Zapytaj o cenę

Sprzedana
WIRTGEN W 50 DC motogodziny: 4994 rok produkcji: 2010 Szczegóły Zapytaj o cenę

Frezarki kołowe są używane zarówno do kompleksowych remontów dróg związanych z wymianą warstwy ścieralnej, jak i głębszego frezowania oraz usuwania również warstwy wiążącej. Mogą być także wykorzystywane do usuwania kolein i falistości przez wyrównywanie nawierzchni za pomocą zdzierania górnych fragmentów warstwy ścieralnej. Frezarki kołowe zapewniają dużą zwrotność, mogą więc być z powodzeniem wykorzystywane również w centrach miast czy przy pracach na nawierzchniach obfitujących w utrudnienia w postaci studzienek kanalizacyjnych czy innej infrastruktury. W ofercie firmy Bellator można znaleźć używane frezarki kołowe o zróżnicowanej szerokości frezowania i przygotowane do pracy z różną wydajnością. Gdyby wśród prezentowanych przez nas maszyn nie mogli Państwo znaleźć urządzeń o parametrach odpowiadających Państwa potrzebom, zachęcamy do kontaktu. Bellator na życzenie Klientów wyszukuje i sprowadza maszyny o dowolnych charakterystykach. Mamy również atrakcyjną ofertę wypożyczania maszyn. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia są w bardzo dobrym stanie technicznym, po przeprowadzonym przeglądzie i w 100% sprawne.

Frezarki kołowe – sposób na szybkie remonty dróg

Frezarki kołowe pozwalają na zrywanie jednej lub wielu warstw nawierzchni przy wykonywaniu kompleksowych remontów dróg. Zależnie od swej szerokości roboczej oraz głębokości frezowania mogą być wykorzystywane do napraw całości, bądź części pasa dróg różnych typów i usuwania warstwy ścieralnej, a w razie potrzeby także wiążącej. Frezarki kołowe mogą być również wykorzystywane do usuwania kolein czy poprzecznych falistości. Za pomocą frezowania ściąga się wówczas powstałe wybrzuszenia i wyrównuje nawierzchnię aż do poziomu dna koleiny czy sfalowania. Tego rodzaju zabieg jest jednak możliwy jedynie w przypadku niewielkich nierówności, ze względu na niewielką grubość warstwy ścieralnej.

Frezarki kołowe – wydajna praca i ograniczenie emisji zanieczyszczeń

Frezarki kołowe są w stanie w krótkim czasie zerwać dużą ilość nawierzchni i przygotować drogę do prowadzenia dalszych pracy. Ich wysoka wydajność jest możliwa dzięki nowoczesnej konstrukcji, pozwalającej na korzystanie z pracujących z dużymi obrotami bębnów zrywających oraz bardzo efektywnych systemów przekazywania destruktu, tj. zerwanej nawierzchni do środka transportu. Nowoczesne podajniki taśmowe gwarantują nie tylko pewne podawanie zrywanego materiału, ale również zapewniają możliwie niski poziom emisji pyłu, co bardzo ogranicza zużycie wszystkich pozostałych elementów maszyny.

Frezarki kołowe – możliwości wykorzystanie destruktu

Powstający podczas zrywania nawierzchni asfaltowych przez frezarki kołowe destrukt może być ponownie wykorzystany przy produkcji mieszanek asfaltowych, lub jako materiał do budowy warstw podbudowy czy też do ulepszania poboczy. Najlepsze parametry granulatu do ponownego wykorzystania w metodach „na gorąco” i „na zimno” można uzyskać, zdejmując przy jednym przejeździe wyłącznie materiał należący do jednej warstwy. Taka procedura wydłuża jednak czas prowadzenia prac, jest więc stosunkowo rzadko spotykana.

Frezarki kołowe – zalety dużej mobilności

Frezarki kołowe oprócz znakomitych parametrów pracy zapewnianych przez szybkoobrotowe bębny i wydajne systemy transportu destruktu pozwalają na wykorzystanie dużej mobilności i zwrotności. Podwozie kołowe zapewnia dobre właściwości trakcyjne podczas prowadzenia robót, dając jednocześnie łatwość przemieszczania się między kolejnymi miejscami pracy, szczególnie w porównaniu z frezarkami gąsienicowymi. Sprawia to, że frezarki kołowe są chętnie używane jako urządzenia pomocnicze do usuwania nawierzchni w trudniej dostępnych miejscach, przy podjazdach, studzienkach kanalizacyjnych, obok krawężników. Frezarki kołowe o mniejszej szerokości roboczej sprawdzają się bardzo dobrze przy pracach na poboczach dróg, w zatokach autobusowych czy parkingowych, a także na fragmentach ścieżek rowerowych czy chodników.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57