Części do rozściełaczy asfaltu: transport, napęd, elementy stołu

Części do rozściełaczy asfaltu


Cewki pompy jazdy Szczegóły Zapytaj o cenę

Czujnik temperatury PT100 Szczegóły Zapytaj o cenę

Czujniki oraz złącza obrotowe Szczegóły Zapytaj o cenę

Elementy palnika Szczegóły Zapytaj o cenę

Elementy pulpitów sterowania – części do układarek Szczegóły Zapytaj o cenę

Generator z osprzętem Szczegóły Zapytaj o cenę

Gniazda i wtyczki Szczegóły Zapytaj o cenę

Gniazda i wtyczki elementów grzejnych Szczegóły Zapytaj o cenę

Grzałka ubijaka Szczegóły Zapytaj o cenę

Grzałki stołu Szczegóły Zapytaj o cenę

Hydromotory napędu ślimaków Szczegóły Zapytaj o cenę

Karta sterująca I/O Szczegóły Zapytaj o cenę

Koła napędowe Szczegóły Zapytaj o cenę

Koła napinające Szczegóły Zapytaj o cenę

Moduł sterowania ECU Szczegóły Zapytaj o cenę

Naklejki na pulpity boczne Szczegóły Zapytaj o cenę

Napinacz oraz rolki Szczegóły Zapytaj o cenę

Niwelacja analogowa MOBA Szczegóły Zapytaj o cenę

Pompa spryskiwacza kosza Szczegóły Zapytaj o cenę

Potencjometr ubijaków Szczegóły Zapytaj o cenę

Przedłużenie przewodu CAN Szczegóły Zapytaj o cenę

Przewód poszerzeń minimess Szczegóły Zapytaj o cenę

Przewód pulpitu głównego Szczegóły Zapytaj o cenę

Bellator proponuje części do rozściełaczy asfaltu, zarówno z podwoziem gąsienicowym, jak i kołowym. W naszej ofercie znajdą Państwo elementy do różnych podzespołów maszyn. Mamy części do koszy zasypowych, podzespoły do systemu transportu materiału, elementy rozprowadzające masę bitumiczną po stole, a także elementy samego stołu i układów wstępnego zagęszczania masy bitumicznej: części do ubijaka i płyt wibracyjnych. Wśród części do rozściełaczy asfaltu znajdujących się w naszym asortymencie są podzespoły do palników i grzałek, a także szeroki wybór elementów układów hydrauliki siłowej. Mamy ponadto części do podzespołów sterujących do układarek mas bitumicznych, zestawy czujników oraz elementy układu napędowego: rolki jezdne, koła zębate przenoszenia napędu, napinacze oraz gąsienice i specjalne nakładki. Dzięki dostępnym u nas częściom do rozściełaczy asfaltu można łatwo przeprowadzać bieżące przeglądy i czynności konserwacyjne, wymieniać elementy, które ulegają zużyciu podczas codziennej eksploatacji, a także naprawiać ewentualne uszkodzenia.

Jakie elementy układarek masy bitumicznej podlegają zużyciu podczas eksploatacji?

Wiele części do układarek masy bitumicznej to elementy, które zużywają się przy normalnym, codziennym funkcjonowaniu sprzętu. Wśród tego typu podzespołów znajdują się m.in. rolki dociskowe, które umożliwiają układarce bezpieczne popychanie przed sobą pojazdu z masą bitumiczną czy gumy zamontowane na brzegach kosza zsypowego, które chronią przed wypadaniem masy bitumicznej przed maszynę. Naturalnym procesom zużycia ulegają też elementy stołu roboczego, zarówno gumowe części osłon, jak i m.in. płyty wibracyjne, których zadaniem jest wstępne wygładzanie masy bitumicznej, a także ubijaki oraz listwy zagęszczające.

Które podzespoły rozściełaczy masy bitumicznej pracują pod największym obciążeniem?

Duża grupa części do rozściełaczy mas bitumicznych ulega zużyciu wskutek dużego obciążenia powodowanego kontaktem z rozkładaną masą bitumiczną bądź wywoływanego samą masą maszyny, jak np. elementy układu jezdnego. Do elementów bardzo mocno eksploatowanych podczas pracy rozściełacza należą wszystkie systemy związane z transportem mieszanki asfaltowej. Będą to zarówno części systemu przenoszącego materiał z kosza do stołu roboczego, jak i przesuwające mieszankę w jego obrębie. Stosunkowo szybkiemu zużyciu mogą ulegać np. taśmy czy łańcuchy przenośnika zgrzebłowego, jak również ślimaki rozdzielające masę bitumiczną w obrębie stołu, a szczególnie ich łopatki.

Podczas wykonywania robót części układarki do asfaltu składające się na cały system napędowy muszą radzić sobie z przenoszeniem masy maszyny wraz z materiałem oraz nierzadko z ciężarem pchanego samochodu ciężarowego. W związku z tym rolki jezdne, zębate koła napędowe, napinacze czy łańcuchy gąsienic mogą być narażone na szybkie zużycie. Podobnie rzecz ma się z nakładkami na gąsienice, tzw. klepkami, które zapewniają przyczepność, chronią gąsienice i podłoże przed uszkodzeniem.

Jakie elementy układarek asfaltu pracują w wysokiej temperaturze?

Częściami do układarek asfaltu, które są narażone na szybkie zużycie, są również elementy pracujące w wysokiej temperaturze, a szczególnie elementy grzałek i generatory. Zadaniem grzałek umieszczonych w elementach stołu – płytach, listwach dogęszczających czy tamperach – jest wytworzenie odpowiedniej temperatury, która umożliwi swobodny przepływ masy bitumicznej i jej nieprzywieranie do elementów maszyny. Rolą generatorów jest dostarczanie odpowiedniej ilości energii elektrycznej, co umożliwia pracę grzałek z odpowiednią mocą.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.