Wiadukt kolejowy w Łańcucie. Kiedy powstanie?

Wiadukt kolejowy w Łańcucie. Kiedy powstanie?

2021-05-18-Fot-Pixabay-analogicus
Fot. Pixabay/analogicus

[2021-05-18] Ponad 36 mln zł będzie kosztować budowa wiaduktu kolejowego i budowa nowego odcina drogi wojewódzkiej nr 877 w Łańcucie na Podkarpaciu. Inwestycja ułatwi dojazd do autostrady A4 i zlikwiduje korki, które tworzą się w godzinach szczytu, ma być gotowa w kwietniu 2023 r.

W poniedziałek uroczyście podpisano umowę na realizację zadania.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl zaznaczył, że inwestycja była zapowiadana od wielu lat. – Przypomnę, że przez ten przejazd kolejowy w godzinach szczytu przejeżdża, co pół godziny nasza kolej aglomeracyjna. Chcielibyśmy, by bezpieczeństwo i płynność przejazdu zostały jak najszybciej uzyskane – mówił.

Starosta łańcucki Adam Krzysztoń przypomniał, że skrzyżowanie było problematyczne od lat 70 XX w. – Około dwa lata temu młodzi inżynierowie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wpadli na rozwiązanie, którego wizja tworzy się dziś – zaznaczył.

W ramach inwestycji powstanie m.in. ok. 700 metrów nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877, wiadukt drogowy —drogi powiatowej nr 1536R oraz wiadukt kolejowy w ciągu linii kolejowej 91 Kraków Główny – Medyka. Powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe.

Koszt inwestycji to ponad 36 mln zł, w budżecie partycypuje PKP PLK (ponad 9 mln zł) oraz samorządy (m.in. Łańcuta, powiatu łańcuckiego i gminy Rakszawa), w sumie prawie 27 mln zł. Wykonawcą robót jest firma INTOP Tarnobrzeg.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.