Trzech wykonawców chce wybudować most w Zarszynie

Trzech wykonawców chce wybudować most w Zarszynie

Zarszyn

Fot. Zarszyn–Google Maps

W przetargu na budowę mostu przez potok Pielnica w Zarszynie (Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 28 oferty złożyło trzech wykonawców. Inwestycja ma się zakończyć do 15 czerwca 2021 r.

Najniższą kwotę – ponad 6,1 mln zł – zaproponowała firma Intop Tarnobrzeg. Jak zaznacza GDDKiA, oprócz ceny, która stanowić będzie 60 proc. kryterium oceny oferty, zastosowano również dwa dodatkowe kryteria: okres gwarancji (20 proc.) i termin rozbiórki konstrukcji mostu tymczasowego (20 proc.).

Samo zamówienie obejmuje, oprócz budowy nowego mostu, także budowę objazdu tymczasowego. Wybrany wykonawca będzie musiał również rozbudować drogę krajową o dojazdy do mostu oraz przebudować zjazdy. Jego zadaniem będzie także zabezpieczenie brzegów i wyrównanie dna potoków Siedleszczanka i Pielnica.

Termin realizacji zamówienia wyznaczony przez GDDKiA to 15 czerwca 2021 r., z wyłączeniem okresu zimowego – od 15 grudnia do 15 marca.

Droga krajowa nr 28 przebiega przez województwo małopolskie i podkarpackie. Biegnie od miejscowości Zator do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.