Sześć firm chce wykonać dokumentację obwodnicy Szczytna

Sześć firm chce wykonać dokumentację obwodnicy Szczytna

2021-01-11-Fot-Wikimedia-Commons-ZeroJeden

Fot. Wikimedia Commons/ZeroJeden

[2021-01-11] Sześć firm złożyło oferty w powtórzonym przetargu na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Szczytna – poinformował PAP rzecznik olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki. Na to zadanie zarezerwowano blisko 5 mln zł.

Głębocki poinformował PAP, że w piątek zostały otworzone oferty w powtórzonym przetargu na wykonanie „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla obwodnicy Szczytna”. Droga ma być zbudowana w ciągu dróg krajowych nr 53, 57 i 58.

„Wykonaniem zadania zainteresowanych jest sześć firm” – poinformował Głębocki i dodał, że komisja przetargowa będzie weryfikować nie tylko cenę, ale także kwalifikacje oraz doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia. Podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji planowane jest w drugim kwartale bieżącego roku. Usługa ma zostać zrealizowana w terminie 37 miesięcy.

Poprzedni przetarg na sporządzenie dokumentacji obwodnicy Szczytna został unieważniony, ponieważ wykluczono jedynego wykonawcę, który złożył ofertę. Głębocki podał, że firma ta „przedstawiła informacje wprowadzające w błąd i mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez GDDKiA w postępowaniu o udzielenie zamówienia”.

Obwodnica Szczytna ma być drogą główną ruchu przyspieszonego, a jej łączna długość ma wynieść ok. 17 km. W ramach budowy maja powstać: węzeł drogowy Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy. Prace budowlane przewidziane są na lata 2026–2028.

Budowa obwodnicy Szczytna ma powstać w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.