Rozbudowa DK 94 zgodnie z planem

Rozbudowa DK 94 zgodnie z planem

2021-07-27-Fot-Pixabay-jingoba
Fot. Pixabay/jingoba

[2021-07-27] Rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 94 od Modlnicy do Giebułtowa k. Krakowa przebiega zgodnie z harmonogramem – ocenił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Stan zaawansowania robót wynosi ok. 40 proc.; inwestycja powinna być gotowa na koniec tego roku.

Przebudowywany odcinek drogi krajowej nr 94, czyli wylot z Krakowa w kierunku Olkusza i dalej Śląska, jest jednym z bardziej zakorkowanych w kraju. Codzienne pokonuje go ponad 20 tys. aut.

Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński poinformował, że przebudowywany odcinek DK 94 o długości ok. 1,5 km od nowego ronda w Modlnicy do skrzyżowania w stronę miejscowości Giebułtów będzie trasą dwujezdniową, tzw. klasy głównej przyspieszonej (GP). Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec br.

Inwestycja zakłada rozbudowę drogi jednojezdniowej do parametrów dwujezdniowej oraz przebudowę trzech skrzyżowań na ronda dwupasmowe. W efekcie poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Koszt zadania, które realizuje Strabag Infrastruktura Południe wynosi 35,5 mln zł.

W pierwszym etapie – zakończonym w maju ub.r. – rozbudowano 715-metrowy odcinek DK 94 wraz z rondem turbinowym w Modlnicy w miejscu skrzyżowania z drogą powiatową nr 2156K (ul. Ojcowską). Koszt inwestycji wyniósł ok. 14 mln zł brutto. Kolejny etap zakłada rozbudowę trasy w kierunku Szyc. Odcinkiem drogi krajowej nr 94 między Modlnicą i Giebułtowem, zgodnie ze średniorocznym pomiarem ruchu wykonanym w 2015 r., przejeżdża ponad 20 tys. pojazdów na dobę, z czego prawie 2,3 tys. to samochody ciężarowe.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.