Rogalinek. Do końca lutego obie części mostu będą połączone

Rogalinek. Do końca lutego obie części mostu będą połączone

2022-02-16-Fot-wzdw-pl
Fot. wzdw.pl

[2022-02-16] Budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu przez Wartę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 trwa od września 2020 roku. Teraz wchodzi w nową fazę.

W lipcu 2020 roku podpisana została umowa na budowę mostu przez rzekę Wartę wraz z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku. W ramach inwestycji powstają nowy pięcioprzęsłowy most, jezdnia o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe i kanalizacja deszczowa. Stara przeprawa będzie wyburzona, oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

– Do końca lutego środek zostanie połączony. Wykonywane są właśnie ostatnie segmenty ustroju niosącego mostu. Kolejnym etapem będzie demontaż tymczasowych podpór i budowa obustronnych chodników na nowym obiekcie – informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Inwestycja to koszt 63,2 mln złotych, blisko 52 mln złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Według planów roboty powinny się zakończyć w październiku 2022 roku.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.