Gorzów Wielkopolski: miasto rozstrzygnęło przetarg na rewitalizację parku Kopernika

Gorzów Wielkopolski: miasto rozstrzygnęło przetarg na rewitalizację parku Kopernika

2020-06-18-Fot-UM-Gorzów-Wlkp

Fot. UM Gorzów Wlkp.

[2020-06-22] Ponad 3,2 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja parku Kopernika w Gorzowie Wlkp. W parku będą nowe nasadzenia, części ścieżek zostanie wyremontowana, a na placu zabaw staną nowe urządzenia, pojawi się nowa mała architektura.

Jak poinformowała w czwartek Urszula Wośkowiak z Wydziału Promocji i Informacji UM Gorzowa Wlkp., wyłoniono wykonawcę zadania, którym została firma Gorem z siedzibą w Gdańsku. Od dnia podpisania umowy będzie miała 12 tygodni na realizację zadania.

Wykonawca będzie miał za zadanie wysiew traw, nasadzenia roślin, remont części istniejących ciągów pieszych o nawierzchni z kruszywa mineralnego oraz z betonu asfaltowego. Ponadto kupi i zamontuje elementy małej architektury. W parku znajdzie się 80 nowych ławek i 80 koszy na śmieci. Zostaną również zamontowane nowe urządzenia na placu zabaw.

Park im. Mikołaja Kopernika znajduje się w północnej części Gorzowa, w dzielnicy Dolinki przy ulicach Walczaka i Piłsudskiego; ma ok. 18,5 ha.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.