Podpisano umowę na odcinek Via Carpatia

Podpisano umowę na odcinek Via Carpatia

2021-07-13-ViaCarpatia
ViaCarpatia

[2021-07-13] Prawie 479 mln zł kosztować będzie budowa odcinka drogi ekspresowej S19 między Miejscem Piastowym a Duklą na Podkarpaciu. Inwestycja, która będzie częścią szlaku Via Carpatia, ma być gotowa w 2025 r.

W poniedziałek, 12 lipca w Miejscu Piastowym podpisana została umowa z wykonawcą – firmą Strabag. Wykonawca na projekt i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie będzie miał 36 miesięcy. Do etapu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

Wymaganiem GDDKiA jest złożenie wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w terminie 10 miesięcy od podpisania umowy. Jest to tzw. kamień milowy nr 1.

W terminie 23 miesięcy od podpisania umowy wymagane jest wykonanie robót i materiałów o wartości nie mniejszej niż 15 proc. zaakceptowanej kwoty kontraktowej. Zakończenie inwestycji zaplanowano na połowę 2025 r.

Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo ok. 169 km. Do tej pory kierowcy korzystają z ponad 30 km tej trasy w regionie – od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe. Niemal 75 km jest w budowie, a pozostałe prawie 65 km – przygotowaniu. S19 będzie przebiegać od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Połączy województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Droga ta będzie w Polsce częścią szlaku Via Carpatia.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.