Oświęcim: parking wielopoziomowy przy dworcu dostępny w ciągu kilku tygodni

Oświęcim: parking wielopoziomowy przy dworcu dostępny w ciągu kilku tygodni

Fot-Pixabay-PublicDomainPictures

Fot. Pixabay/PublicDomainPictures

[2020-04-06] W maju ma zostać udostępniony parking wielopoziomowy park&ride, którego budowa dobiega końca przy dworcu PKP w Oświęcimiu.

– Do końca kwietnia prowadzone są prace; potem odbiory. Oddanie do użytku to kwestia początku maja. Konkretnego terminu jeszcze w tej chwili nie ma, ale założyliśmy już, że przez pierwsze trzy miesiące parking będzie bezpłatny dla wszystkich – informuje rzecznik władz miasta Katarzyna Kwiecień.

Parking pomieści 300 miejsc dla samochodów, kilkadziesiąt dla rowerów, skuterów i motocykli, a także toalety.

Przedsięwzięcie, które obok budowy parkingu obejmowało również wyburzenie dawnego hotelu Glob, kosztuje ponad 19,4 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości 14,3 mln zł.

Budowa przez miasto parkingu wiąże się z planami spółki PKP, która kończy już budowę dworca kolejowego w Oświęcimiu oraz modernizuje linie kolejowe w kierunku Krakowa i Czechowic-Dziedzic.

Parking buduje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej.

Nowy dworzec kolejowy powstaje w miejscu dawnego, który został wyburzony. Rozbiórka ruszyła rok temu. PKP planuje, że otwarcie nowego dworca nastąpi jeszcze w pierwszej połowie br. Koszt inwestycji to ok. 16,5 mln zł.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.