Kraków. Jest wykonawca przebudowy ulicy w rejonie szpitala

Kraków. Jest wykonawca przebudowy ulicy w rejonie szpitala

2020-12-10-Fot-SU-Krakow

Fot. SU Kraków

[2020-12-10] Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na przebudowę ul. Kostaneckiego w Krakowie Prokocimiu. Za kwotę prawie 5 mln zł zadanie wykona firma Colas Polska. To pierwsze z pakietu zadań, które mają poprawić dojazd do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego.

Informacje te przekazał we wtorek Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM). We wtorek też nastąpiło podpisanie umowy na realizację inwestycji. W ciągu dwóch dni ZIM przekaże wykonawcy plac budowy. Jednocześnie przygotowywany będzie harmonogram prac i tymczasowa organizacja ruchu. Roboty budowlane powinny zakończyć się za nieco ponad rok.

Pierwszy etap modernizacji układu drogowego w Prokocimiu przewiduje przebudowę ulicy Kostaneckiego od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ulicą Medyczną, poszerzenie ulicy celem wydzielenia środkowego pasa ruchu przeznaczonego dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej, a także przebudowę chodników po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej budowę ścieżki rowerowej.

W listopadzie ZIM uzyskał decyzję ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności na rozbudowę ul. Jakubowskiego – drugiego etapu modernizacji dróg w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego. Tu zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, w ramach inwestycji powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, zostanie uporządkowana kwestia parkowania, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum, przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów. W najbliższych tygodniach ZIM będzie ogłaszał przetarg na to zadanie.

Trzeci etap zadania to zapewnienie dojazdu w rejon szpitala od strony południowej. Planowana jest budowa drogi łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką. W tym przypadku  trwają uzgodnienia dokumentacji projektowej. W ramach tego etapu planuje się budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką o długości ok. 600 m, budowę chodników oraz dwóch rond na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera i ul. Kosocicką.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.