Komplet decyzji dla budowy S6 Koszalin – Słupsk

Komplet decyzji dla budowy S6 Koszalin – Słupsk

2021-09-01-Fot-unsplash-wesley-tingey
Fot. unsplash/wesley-tingey

[2021-09-01] GDDKiA otrzymała ostatnią decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S6 Koszalin – Słupsk – poinformowała we wtorek dyrekcja. Przetarg na budowę drogi ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

„Odcinek od Sławna do Słupska to kolejne prawie 23 km drogi ekspresowej na Pomorzu Środkowym. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogi S6 Koszalin–Słupsk z podziałem na dwa odcinki realizacyjne: Sianów–Sławno i Sławno–Słupsk. Wykonawca w ramach umowy przygotuje projekt wykonawczy oraz zrealizuje roboty budowalne – podała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informując o otrzymaniu ostatniej decyzji ZRID.

Odcinek Sławno-Słupsk przebiega przez powiaty sławieński i słupski. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Jak podała GDDKiA, oprócz trasy głównej powstaną też cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, a także infrastruktura towarzysząca.

„W planach jest m.in. przebudowa dróg krzyżujących się z nową „eską”, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów” – wskazano.

Powstaną też m.in. wiadukty i estakady, zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt i przepusty ekologiczne.

„W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy decyzję ZRID na odcinek S6 od Sianowa do Sławna o długości ponad 23 km” – przypomniała GDDKiA. Na tym odcinku mają powstać m.in. cztery nowe węzły drogowe: Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych.

Cały 46-kilometrowy odcinek S6 Koszalin–Słupsk ma być wyposażony w nowoczesne urządzenia do zarządzania ruchem.

Jak podała GDDKiA, planowane rozpoczęcie robót budowlanych przewidziane jest na jesień przyszłego roku. Nowa droga ma zostać udostępniona kierowcom w 2025 r.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.