Turecka oferta znów najkorzystniejsza w przetargu na odcinek S19

Turecka oferta znów najkorzystniejsza w przetargu na odcinek S19

2021-04-28-Fot-GDDKiA
Fot. GDDKiA

[2021-04-28] Oferta tureckiej firmy Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.S została ponownie uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę 12-km odcinka Bielsk Podlaski Zachód – Boćki przyszłej drogi S19 Via Carpatia – podała we wtorek GDDKiA w Białymstoku.

Turecka firma zaproponowała za to zadanie ponad 254,7 mln zł.

Ponowny wybór to efekt decyzji Krajowej Izby Odwoławczej, która na początku marca nakazała unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty w tym przetargu i przeprowadzić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postępowanie, by sprawdzić, czy oferent nie zaproponował rażąco niskiej ceny.

„Zgodnie z decyzją KIO przeprowadziliśmy takie postępowanie, a wykonawca przedłożył wyjaśnienia, z których wynika, że cena zawarta w ofercie nie jest rażąco niska” – podał we wtorek białostocki oddział GDDKiA, który prowadzi ten przetarg.

GDDKiA zaznacza, że jeśli od ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty nie będą składane odwołania, do podpisania umowy z wykonawcą projektu i budowy odcinka Bielsk Podlaski Zachód – Boćki może dojść jeszcze w drugim kwartale 2021 r. Wówczas wykonawca byłby zobowiązany do uzyskania na ten odcinek S19 zezwolenia na realizację tej inwestycji (ZRID) na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2022 r., a budowa byłaby realizowana w latach 2022-2024. GDDKiA przypomina, że odcinek Bielsk Podlaski Zachód (bez węzła drogowego) – Boćki (z węzłem drogowym) będzie dwujezdniową drogą ekspresową przyszłej trasy Via Carpatia. Droga ma być przystosowana do ciężkiego ruchu. Powstanie węzeł drogowy Boćki, planowane jest pięć wiaduktów, budowa sześciu przejść dla dużych zwierząt i sześć przepustów dla małych zwierząt i płazów.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.