Jest wykonawca odcinka DK94 w Małopolsce

Jest wykonawca odcinka DK94 w Małopolsce

2021-11-03-Fot-Pixabay-Schwoaze
Fot. Pixabay/Schwoaze

[2021-11-03] Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę ośmiokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 94 pomiędzy Zedermanem i Jerzmanowicami (Małopolskie). Inwestycję wykona firma Eurovia Polska za ponad 92,2 mln zł.

Termin wykonania zadania został określony na 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Jeżeli kontrkandydat nie odwoła się od dokonanego wyboru, umowa zostanie podpisana. Oddanie inwestycji do eksploatacji jest planowane w 2025 r.

Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekt budowlany i wykonawczy, złożyć wniosek i uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a następnie wykonać prace budowlane związane z rozbudową odcinka DK94.

Zgodnie z planami w ramach inwestycji powstaną dodatkowe jezdnie i drogi dojazdowe. Zaplanowano przebudowę trzech skrzyżowań w ciągu DK94 w Gotkowicach, dwóch w Jerzmanowicach oraz budowę nowego skrzyżowania w Gotkowicach. Będą także nowe urządzenia ochrony środowiska, w tym zabezpieczenia akustyczne.

Z uwagi na fakt, że przylegający do drogi krajowej teren jest zurbanizowany na odcinku prawie 4 km po prawej stronie jezdni oraz 1,7 km po lewej stronie, zostaną wybudowane lub rozbudowane chodniki. Powstaną trzy nowe zatoki autobusowe i przejście podziemne. Przejścia dla pieszych będą oświetlone. Przebudowane i wybudowane zostaną 724 zjazdy.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.