Jest decyzja GDOŚ w sprawie budowy trasy S7. Zielone światło dla inwestycji

Jest decyzja GDOŚ w sprawie budowy trasy S7. Zielone światło dla inwestycji

2021-11-18-Fot-GDDKiA
Fot. GDDKiA

[2021-11-18] Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpatrzyła odwołanie i podtrzymała decyzję środowiskową wprowadzając swoje zmiany. Teraz trzeba będzie pozyskać finansowanie na realizację inwestycji.

W ostatnich miesiącach GDDKiA chwaliła się otwarciem kolejnych odcinków trasy S7, która cięgnie się przez całą Polskę – niemal od granicy ze Słowacją aż do Gdańska. Łączy przy tym ze sobą kilka dużych miast – m.in. Kraków, Warszawę i Trójmiasto.

Zielone światło

Pod koniec minionego roku do użytku oddano kolejny fragment S7 położony na południe od Warszawy (z Tarczyna do obwodnicy Grójca). Teraz coraz bliżej realizacji jest ważny odcinek S7 zlokalizowany na północ od stolicy. Mowa konkretnie o fragmencie Warszawa – Kiełpin. GDDKiA informuje, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpatrzyła właśnie odwołanie od decyzji środowiskowej dla budowy tej drogi według wariantu II. Urząd zaznacza, że GDOŚ podtrzymała decyzję i wprowadziła w niej zmiany.

Zakres zmian

Zgodnie z decyzją GDOŚ, zmiany obejmą lokalizację zaplecza budowlanego trasy, zakres wycinki drzew kolidujących z przyszłą trasą i zabezpieczeniem na czas budowy pozostałych, zapewnienie szczególnego nadzoru herpetologa (badacza zajmującego się płazami i gadami), czy wykonania szczelnych siatek zabezpieczających trasę przed zwierzętami. GDDKiA przez 5 lat od oddania tego odcinka do użytku będzie musiała monitorować przejścia dla średnich i dużych zwierząt, a także będzie zobowiązana do wykonania w ciągu 12 miesięcy pomiaru poziomu hałasu przy trasie.

Wydanie decyzji, wraz z wprowadzonymi zmianami, to jednak świetna wiadomość dla kierowców, bo znaczy, że budowa tej ważnej dla stolicy trasy niebawem powinna ruszyć. GDDKiA ma już zielone światło do pozyskania finansowania na realizację inwestycji i niebawem będzie mogła rozpisać odpowiedni przetarg. Harmonogram prac jak na razie nie jest znany. Urząd deklaruje, że poda go dopiero po uzyskaniu środków finansowych.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.