Fragment obwodnicy jeszcze w tym roku

Fragment obwodnicy jeszcze w tym roku

2021-12-04-Fot-GETEK-GEODEZJA-ARCHITEKTURA-Damian-Getek
Fot. GETEK GEODEZJA ARCHITEKTURA Damian Getek

[2021-12-05] Jeszcze w grudniu kierowcy najprawdopodobniej będą mogli przejechać fragmentem obwodnicy Łomży. Firma, która realizuje inwestycje chce ją zakończyć kilka miesięcy przed terminem. Łomżę będą mogli ominąć kierowcy jadący od strony Zambrowa drogą krajową nr 63. Na kilkukilometrowym fragmencie będzie ona poprowadzona nowym przebiegiem.

Termin, jaki obowiązuje wykonawcę, to marzec przyszłego roku. Najprawdopodobniej uda się jeszcze w tym roku oddać nowy odcinek drogi krajowej numer 63 od istniejącej drogi krajowej w rejonie Wygody do drogi ekspresowej S61, czyli do węzła Łomża Południe. W docelowym układzie, wszyscy jadący ze strony Zambrowa na północny-wschód ominą Łomżę zamiast przejeżdżać przez jej centrum, tak jak dotychczas.

Łomża Zachód też w tym roku

Także w grudniu gotowy będzie odcinek tarasy S61 od węzła Łomża Południe, czyli od Konarzyc, do węzła Łomża Zachód w okolicy miejscowości Chojny. Ale kierowcy nie będą mogli z niego korzystać, bo drugi z tych węzłów nie jest jeszcze wybudowany. To ponad siedem kilometrów drogi ekspresowej, dwujezdniowej. W tej chwili droga dochodzi do przyszłego, planowanego węzła Łomża Zachód, który to węzeł będzie realizowany w ramach zadania węzeł Zachód-węzeł Kolno.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.