Coraz bliżej budowy mostu w Sanoku

Coraz bliżej budowy mostu w Sanoku

2021-06-07-Fot-UM-Sanok
Fot. UM Sanok

[2021-06-07] W Sanoku powstanie nowy most na rzece San. Nowy most, który ma kosztować ok. 65 mln zł da możliwości na rozwój całego Sanoka.

W sobotę, 4 czerwca w Sanoku odbyła się poświęcona tej inwestycji konferencja prasowa.

Nowy most powstanie w ramach programu „Mosty dla regionów”. Przeprawa zastąpi czterdziestoletni most, który miał być obiektem tymczasowym.

Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski zaznaczył, że obecnie Sanok może się rozwijać korzystając z wielu programów rządowych, a nowy most umożliwi dalszy rozwój miasta. – W wielu obszarach dzisiaj Sanok zyskuje na jakości. Korzystamy z wielu programów, tych programów rządowych, które są tworzone i z których aplikujemy o środki. Dzisiejsza inwestycja – budowa mostu to jest dla nas, można powiedzieć, otwarcie się na drugą część miasta (…). Daje to możliwości zarówno turystyczne jak i gospodarcze na rozwój całego Sanoka” – ocenił burmistrz.

Zaznaczył, że wszyscy korzystają nadal z tego czterdziestoletniego mostu, który miał być tymczasowy. – Chcemy nowej inwestycji, która otworzy ten obszar Sanoka na dalszy rozwój – dodał.

– Korzystając ze środków, które stwarza nam obecnie rząd pozyskujemy ich w wielu obszarach bardzo dużo: na infrastrukturę drogową, budownictwo wielorodzinne (…), pięknie rozwijającą się uczelnię państwową (im. Jana Grodka – PAP) – wymieniał Matuszewski.

Przypomniał, że Sanok jest miastem subregionu bieszczadzkiego, które ma ogromne możliwości rozwoju. – Dziś budżet Sanoka nie jest w stanie udźwignąć inwestycji, które są w zapotrzebowaniu mieszkańców, ale środki, które pozyskujemy nam to umożliwiają – podkreślił burmistrz.

Szacowany koszt budowy mostu przez San wraz z budową dróg dojazdowych oraz skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 wyniesie ok. 65 mln zł. Powstanie w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów”. Koszt przygotowania dokumentacji to 1,3 mln zł, a dotacja z budżetu państwa na jej przygotowanie to ponad 1 mln zł. Planowany termin zakończenia przygotowywania dokumentacji to grudzień 2022 r.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.