30 MOP-ów jeszcze w tym roku

30 MOP-ów jeszcze w tym roku

2021-10-18-MOP-01-1024x432

[2021-10-18] Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić do końca tego roku jeszcze trzydzieści przetargów na realizację Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Cztery z nich mają być umiejscowione przy autostradzie A1, dwa kolejne przy A4, pozostałe przy drogach ekspresowych S5, S7, S17, S19 oraz S61.

GDDKiA ma już również zaplanowane pierwsze przetargi na 2022 rok. Na liście na razie znajdują się postępowania przetargowe na budowę 11 MOP-ów, które powstaną przy autostradzie A1 (pięć MOP-ów) oraz przy drogach ekspresowych S19 (dwa MOP-y) i S61 (cztery MOP-y).

Budowane przy drogach szybkiego ruchu MOP-y zostały podzielone przez GDDKiA na trzy kategorie. Te zakwalifikowane do pierwszej, podstawowej kategorii, są wyposażone w parkingi i toalety. MOP-y wyższej kategorii II zarządzane są przez dzierżawców. Na nich kierowcy mogą zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. MOP-y najwyższej kategorii III, również zarządzane są przez prywatne podmioty i dodatkowo mogą posiadać hotele. Na budowanych odcinkach nowych dróg zaplanowano 96 MOP-ów, z czego 30 będzie należeć do kategorii I, 46 do kategorii II, a 20 do najwyższej kategorii III.

Obecnie trwają przetargi na budowę MOP-ów przy czterech drogach ekspresowych. Przy drodze S8 w województwie podlaskim – Biernatki Wschód, Biernatki Zachód, Kossaki, Kołaki, Cibory Południe, w województwie pomorskim przy drodze S6 – Kamień Południe, Kamień Północ. W województwie lubelskim przy drodze S19 – Janów Lubelski Zachód, Janów Lubelski Wschód, oraz w województwie świętokrzyskim przy drodze S7 – Syków.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.